Social media przasnysz

Social media

Kto z nas może wyimaginować sobie życie bez mediów społecznościowych? Na każdym kroku, w autokarach, na uczelniach, w kawiarniach widzimy ludzi w przeróżnym wieku przeglądających Facebook bądź zdjęcia na Instagramie. Social media obecne są na każdym stadium naszego życia. 
Gdy nasze potomstwo przybędzie na świat potrzebujemy obwieścić ten fakt jak najogromniejszej liczbie znajomych- wstawiamy w następstwie tego fotografię na Facebook z wiadomością o której godzinie nasz syn czy też córeczka po raz pierwszy zasiądzie w szkolnej ławie. Dzień naszego ślubu też jest tak znaczącym wydarzeniem, że mnóstwo osób nagrywa instastories, ażeby na 24 godziny udostępnić światu alternatywę obejrzenia tego zdarzenia z naszej perspektywy. Gdy dzieje się coś istotnego możemy przeczytać o tym na Tweeterze i dalej rozprzestrzenić tę wiadomość.
Social media wkradły się przebojem w życie prawie, że każdego człowieka. Nie znaczące, czy żyjesz na malutkiej wsi w Polsce, bądź w legendarnej dzielnicy Los Angeles- możesz z każdego miejsca logować się do swojej strony na Facebooku, wrzucać zdjęcia oraz wiadomości, monitorować, co słychać u bliższych lub dalszych znajomych. A nawet podpatrywać gwiazdy filmowe albo gwiazdy estrady- dziś konto w social media mają wszyscy.
Zwykło się mawiać, iż ten, kogo nie ma w social media normalnie nie istnieje. Nawet w najwyższym stopniu mozolne osoby dają się w końcu przekabacić do założenia strony na Facebooku czy Instagramie. Daje to gigantyczne możliwości chociażby otrzymania informacji o miejscach, krajach, regionach, o których istnieniu nie miało się pojęcia.