Drukarnia kalisz

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu nadchodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada i jego projekt wreszcie jest wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli śpieszymy do spokojnego finiszu, niemniej jednak nic bardziej błędnego. Jeszcze dużo może się zdarzyć i przede wszystkim naprawdę wiele może się zepsuć. Główne elementy projektu wydrukowanego, takiego jak odpowiednie barwy, wypróbowana drukarnia, doskonały papier i dobrze dostrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się zepsuć nędzną grafiką czy też finałowymi niedoróbkami. Co robić, by tego ustrzec się?
Przede wszystkim pamiętajmy o kilku pułapkach, które wyczekują na niewprawionych. Kiedy przygotowujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop albo Gimp, wydają ci się one ładne a także w należytej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj zatem, aby zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wówczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się niespodziewanie przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tu na nieszczęście wszystko zależne jest od plotera, dlatego też dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas przetestowana. Przed definitywnym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!