Drukarnia zbąszyń

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu przychodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada i jego projekt w końcu jest wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli zmierzamy do stoickiego finiszu, niemniej jednak nic bardziej mylnego. Jeszcze wiele może się zdarzyć i przede wszystkim w rzeczywistości wiele może się zepsuć. Zasadnicze elementy projektu wydrukowanego, takiego jak porządne kolory, sprawdzona drukarnia, znakomity papier oraz znakomicie dopasowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można zepsuć marną grafiką lub finałowymi niedoróbkami. Co robić, żeby tego uniknąć?
W szczególności pamiętajmy o kilku zasadzkach, które oczekują na niedoświadczonych. Kiedy sporządzasz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop czy Gimp, wydają ci się one śliczne a także w dobrej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj zatem, aby zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to wygląda naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się ni stąd ni zowąd przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależne jest od plotera, wobec tego dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas sprawdzona. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!