Drukarnia czechowice dziedzice

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu nadchodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada zaś jego projekt w końcu zostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli śpieszymy do gładkiego finiszu, niemniej jednak nic bardziej mylnego. Jeszcze wiele może się zdarzyć i w szczególności w rzeczywistości wiele może się zepsuć. Główne elementy projektu wydrukowanego, takiego jak dobre kolory, wypróbowana drukarnia, znakomity papier a także bardzo dobrze dopasowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się uszkodzić nędzną grafiką bądź finałowymi niedoróbkami. Co poczynić, żeby tego uniknąć?
W szczególności pamiętajmy o paru pułapkach, które czekają na niedoświadczonych. Kiedy szykujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop lub Gimp, wydają ci się one ładne i w dobrej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj w związku z tym, aby zawsze, absolutnie zawsze stwierdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to wygląda naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się niespodziewanie przytrafić, są inne kolory na wydruku. W tym miejscu na nieszczęście wszystko zależne jest od plotera, w związku z tym dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas sprawdzona. Przed definitywnym oddaniem koniecznie wykonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!